kontakt@ziolowapracownia.pl

Warsztaty zielarskie

Bądź bliżej świata ziół.

aneta-zabrzewska-ziolowa-pracownia-swidnica-wroclaw-19

Na warsztatach uczę, jak rozpocząć przygodę z ziołami, jak je rozpoznawać, co warto mieć we własnym ogrodzie, pokazuję rośliny lecznicze rosnące w najbliższym otoczeniu, często "pod naszymi stopami". Podpowiadam, jakie zioła mogą pojawić się w codziennej kuchni, a jakie w domowej apteczce. Przedstawiam zasady bezpiecznego stosowania roślin leczniczych. Na moich warsztatach jest teoretycznie, ale też bardzo praktycznie i pachnąco. Powstają ziołowe mieszanki przyprawowe, ziołowe herbatki i proste kosmetyki z ziołami.

Prowadzę również warsztaty z medycyny św. Hildegardy, bo to jej zasady najbardziej cenię i stosuję we własnym życiu. Przedstawiam na nich zioła św. Hildegardy i założenia tej medycyny, będącej wyjątkowym rodzajem ziołolecznictwa i systemem żywieniowym jednocześnie.

Współpracuję z kołami gospodyń, domami seniorów, ośrodkami kultury, prowadzę warsztaty dla dzieci w szkołach, muzeach i zagrodach edukacyjnych, ale także na indywidualne zamówienia.

Rekomendacje

Przeczytaj także opinie na temat moich dotychczasowych warsztatów, wystąpień oraz ziołowej edukacji.

Dziękuję za Pani inspirujące wykłady. Z niepowtarzalnym wdziękiem przechadza się Pani po hildegardowych ogrodach pochylając się nad wybranymi roślinami, przybliżając nam ich właściwości. To naprawdę piękna i dobra praca.

Katarzyna studentka w Studium św. Hildegardy w Legnicy

Cudownie spędzony czas ☺️ Warsztaty pełne pięknych zapachów i ciekawych informacji. Okazuje się, że cuda natury można spotkać tuż za rogiem 😉 Dziękuję za warsztaty i polecam z całego serca!

Sabina

Jako doradca rolniczy zatrudniony w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu organizuję szkolenia, na których przedstawiam rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich wiedzę na temat tego jak prowadzić pozarolniczą działalność gospodarczą czy otworzyć zagrodę edukacyjną albo gospodarstwo agroturystyczne. Często wzbogacam swoje wydarzenia o wykłady profesjonalistów i praktyków, którzy inspirują uczestników do podejmowania ciekawych inicjatyw oraz dzielą się swoimi bogatymi doświadczeniami w prowadzeniu różnego typu wiejskich biznesów. Pani Aneta Zabrzewska współpracuje z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego od kilku lat. Do tej pory wzbogaciła nasze szkolenia o wiedzę z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa. Jej wystąpienia cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców, nie tylko ze względu na profesjonalizm i merytorykę oraz wplecione elementy inspirująco-motywacyjne, ale także ze względu na błyskotliwość prelegentki i jej nietuzinkowe poczucie humoru. Współpraca z Panią Anetą to dla nas czysta przyjemność i gwarancja wysokiej jakości usług edukacyjnych.

Agnieszka Kowalczuk-Misek Zastępca kierownika Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich

Niezwykle wartościowe i aromatyczne warsztaty! Mieliśmy okazję gościć Panią Anetę w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, gdzie odbyły się znakomite, pobudzające pełnię zmysłów warsztaty zielarskie. Panie uczestniczące w spotkaniu mogły nie tylko zdobyć fachową i rzetelną wiedzę na temat ziołolecznictwa, uprawy ziół i ich niecodziennego zastosowania, ale także dokładnie przyjrzeć się, poczuć i zasmakować tego, o czym była mowa. A mówiono naprawdę wiele – z pasją i ogromnym zapleczem wiedzy, odpowiadając cierpliwie na każde z pytań… za co serdecznie dziękujemy! 💚 Pani Aneta, która za sprawą wszechobecnych ziół, przenosi na warsztaty sporą część swojej Ziołowej Pracowni, dokłada wszelkich starań, aby spotkania były wartościowe pod każdym względem. Spowite magią zapachów i bardzo zadowolone uczestniczki warsztatów, opuszczały je, pytając już o kolejną edycję 😊

Patrycja

Rewelacja i pełen profesjonalizm! Razem ze Stowarzyszenie HUMAN mieliśmy okazję gościć Panią Anetę podczas Dnia Otwartych Ogrodów w Giebułtowie, gdzie poprowadziła warsztaty z zielarstwa. Swoją charyzmą i ogromną wiedzą zaraziła grono słuchaczy, które z wielkim zainteresowaniem uczestniczyło w wydarzeniu, a po wszystkim czuło niedosyt i chciało więcej. Jesteśmy pod wrażeniem sposobu, w jaki Pani Aneta prowadziła wykład i w jaki sposób się do niego przygotowała. Zdecydowanie rekomendujemy Ziołową Pracownię! ❤

Sandra

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz zorganizować warsztaty w swojej firmie, zrobić tematyczną imprezę urodzinową lub zachęcić swoje dzieci do odkrywania przyrody, napisz do mnie. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania.

    Aktualizowanie…
    • No products in the cart.